موبایل-ماهواره-موزیک-DVB-کامپیوتر

استفاده از اینترنت ماهواره ای پرسرعت چگونه است ؟

 

آموزش در ادامه مطلب
1-
جعبه ابزار یوتلست برای دریافت چند رسانه ای را تجربه کنید.
2-
شما توانایی تجربه جعبه ابزار یوتلست برای دریافت چند رسانه ای را خواهید داشت. به این خاطر شما احتیاج به نصب چند سخت افزار و نرم افزار ساده دارید . نحوه نصب کردن در زیر به طور کامل توضیح داده شده است.

در درجه اول به یک کامپیوتر PC که میتواند از نوع دسک تاپ یا نوت بوک باشد که به سیستم عامل 98 یا بالاتر، نوع پروسسور می تواند AMD آتلون 400 مگاهرتز یا پنتیوم 400 گیگا هرتز باشد. برای RAM ، 128 مگا بایت توصیه می شود.فضاهای هارد دیسک باید حداقل 40 مگابایت بزای نصب و 1 گیگا بایت جهت داون لودهای شما وجود داشته باشد.
شما ممکن است احتیاج به یک مودم نیز داشته باشید که حداقل سرعت آن 8/28Kbit/s که دایل آپ معمولی جمهوری اسلامی می تواند باشد. این در حالی است که جهت ارسال دیتااز خطوط ISDN یا Leased Line یا دیگر روشهای ارسال هم میتوان بهره گرفت.
کارت سخت افزاری مودم پرسرعت جهت دریافت دیتا یا DVB کارت که در هر دو حالت PCI , USB موجود است و شما می توانید بین PCI , USB انتخاب کنید. بستگی به کامپیوتر شما دارد اگر نوت بوک دارید بهتر است از USB استفاده کنید در غیر اینصورت کافی است که کارت PCI را در یک پورت PCI خالی در درون دسک تاپ خود فشار دهید و بعد کامپیوتر را روشن کنید، ویندوز شما بطور اتوماتیک این کارت را تحت عنوان آداپتور شبکه شناسایی و برای آن درخواست درایو می کند که با گذاشتن CD مربوطه درایور به طور اتوماتیک نصب می شود. در مورد USB هم کافی است ابتدا درایور را نصب و سپس کابل USBرا به USB PORT> کامپیوتر وصل کنید.

دیش ماهواره
شما برای دریافت دیتا از ماهواره W3 که در هفت درجه شرقی واقع شده است احتیاج به یک عدد دیش 90 تا 110 سانتی متری معمولی و یک LNB معمولی دارید. فرکانسهای مربوط به ماهواره W3 به شرح زیر است:

فرکانس 11449 مگاهرتز

سیمبول ریت 27500


FEC 3/2


قطبیت VER

ویا فرکانس های دیگری همچون 11299H13500

پس از گرفتن سیگنال لازم است که شما کابل مربوط به پشت مودم پرسرعت DVB خود که فقط

جهت دریافت دیتا می باشد متصل کرده و نرم افزار مربوطه را نصب نمایید و تنظیمات نرم افزاری لازم را نیز همچنین در قسمت internet option بر طبق دستور العمل پیوست کارت مودم انجام دهید.
نصب نرم افزار
نرم افزار اپن اسکای کلاینت
این نرم افزار به شما اجازه میدهد که از تمام سرویسهای اپن اسکای استفاده کرده و بطور اتوماتیک شما را به اکانت دایل آپ خودتان نیز لاگ این می کند. در ابتدا باید این نرم افزار را داون لود کرده و سپس آن را اجراء کنید تا بر روی هارد شما نصب شود کلیه مراحل نصب را دنبال کرده تا نصب کاملا تمام شود. شما احتیاج است که حتما این نرم افزار را Register کرده و به همراه نام کاربری و کلمه عبور خود اکانت خود را باز و آماده استفاده نمایید. تمامی مراحل را دنبال کرده و نام کشور را انتخاب و اکانت دایل آپ خود را معرفی نمایید بعد از این مرحله Broadsatرا به عنوان اپن اسکای سرویس دهنده اینترنت خود انتخاب نموده و کلیه مراحل را دنبال کنید تا زمانیکه به انتهای آن برسید نرم افزار شما آماده است.


جواب چند سوال که ممکن است بکنید

کارت DVB چیست ؟

کارت DVB یا کارت Receiver یک قطعه سخت افزاریست که روی کامپیوتر نصب شده و به وسیله آن می توان اقدام به دریافت اطلاعات و تصاویر ماهواره کرد که صرفا برای استفاده از اینترنت با استفاده از ماهواره استفاده خواهد شد.


برای استفاده از سرویس های دریافت اینترنت Receive Onlye آیا امکان دارد که از خطوط تلفن استفاده نکرد؟
در کل برای استفاده از سرویس های دریافت اینترنت شما می بایست به طریقی اقدام به ارسال اطلاعات برای ماهواره کنید که این طرق ها میتواند شامل استفاده از خط تلفن Dial Up و یا ADSL و یا Wireless باشد که متداول ترین راه استفاده از خط تلفن است اما با این تفاوت که کاربر دیگر نیازی به خرید کارت های اینترنت سرعت بالا نداشته و با یک کارت اینترنت ارزان و معمولی به راحتی اقدام به دریافت اطلاعات با سرعت بالا از ماهواره می نماید.

در صورتی که ما تصمیم داشته باشیم فقط چت کنیم و جستجویی در اینترنت داشته باشیم باز نیازمند خط ارسال هستیم و یا اینکه خط ارسال فقط برای دانلود است ؟
ارسال اطلاعات برای اینجام هر کاری حتی چت کردن و چک کردن صندوق پستی و جستجو و دانلود و کلا برای همه چیز ضروری و لازم است

مک آدرس Mac Address چیست ؟
هر کارت شبکه یک Mac address منحصربفرد دارد که به آن تخصیص داده شده است که به آن physical address هم می گویند که 6 بایت یا 48 بیت است، که یک شماره سریال بر مبنای 16 است که به صورت سخت افزاری به وسیله کارخانه سازنده بر روی کارت شبکه حک شده است.
Mac address
آدرس برای تشخیص دادن یک کارت شبکه از دیگر کارت شبکه هاس و به کارت شبکه اجازه شناسایی داده ای که به آن فرستاده شده است را می دهد


در سرویس های ماهواره EutelSat W3 تفاوت استفاده از سرویس بین روش های VPN و Pr o _x y Base چیست ؟
در این سرویس های شرکت 2 راه مختلف را برای سهولت هر چه بیشتر کاربران قرار داده و با استفاده از هر کدام از سرویس ها میتوان از اینترنت استفاده کرد و در روشن اول که نیازی به داشتن Valid IP در خط ارسال ندارد استفاده از اینترنت فقط با ایجاد ارتباط با استفاده از ایجاد شده میسر بوده و پس از اتصال تمامی نرم افزارهای سیستم عامل از جمله نرم افزارهای P2P و Messenger ها بدون هیچ گونه تنظیم از ماهواره اطلاعات خود را با سرعت بالا دریافت می کنند و در سرویس دوم که نیازمند داشتن Valid IP از طرف ISP شخص کاربر می باشد شما برای استفاده از ماهواره باید در تمامی برنامه ها پراکسی مربوطه را وارد کرده و پس از تنظیم پراکسی از سرویس استفاده خواهید کرد.
بدیهیست که سرعت استفاده از سرویس در روش دوم بالاتر و با کیفیت مطلوب تر می باشد.


در صورت استفاده از سرویس 500 مگابایت یوروپ آنلاین آیا من در ماه مجاز به استفاده از 500 مگابایت استفاده هستم یا در کل 3 ماه ؟
در صورت استفاده از سرویس های 3 یا 6 یا 12 ماه اپن اسکای یا یوروپ آنلاین شما در ماه قادر به استفاده از اینترنت به مقدار تعیین شده خواهید بود و در صورت تمام شدن این مقدار در ماه بعد سرویس شما دوباره از نو شروع به سرویس دهی به شما خواهد کرد.


منظور از کلمه Dedicated و Share در مشخصات سرویس ها چیست ؟
کلمه Dedicated به معنی اختصاصی و تضمین شده است به این معنا که شرکت سرویس دهنده مقدار حجم Dedicated را به صورت تضمینی به مشترک ارائه می کند و در قیمت دوم معنی کلمه share یا Sharing حجم اشتراکی می باشد که در این حجم چند کاربر بر روی یک پهنای باند قرار میگیرند و به صورت اشتراکی از این پهنای باند استفاده می نمایند


Offline Download
چیست ؟Offline Download روشی هست که کاربر از اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی ماهواره های مختلف بدون هیچ گونه محدودیت و نیاز به داشتن سرویس خاص و بدون نیاز به هرگونه ایجاد ارتباط برای ارسال اطلاعات استفاده کرده و به صورت کاملا مجانی اقدام به دریافت فایل های مختلف از ماهواره می نماید.آیا سرویس های ماهواره ای OpenSky محدودیت مصرف دارند ؟
خیر در این سرویس ها دریافت اطلاعات به صورت نامحدود بوده و فقط در زمان شروع سرویس کاربر از یک حجم گارانتی شده توسط شرکت ارائه دهنده سرویس استفاده کرده و پس ا اون به صورت اشتراکی با میانگین سرعت 128 کیلو تا پایان ماه از اینترنت استفاده خواهد کرد و عملا سرویس به صورت نامحدود می باشد.


آیا سرعت و قدرت کامپیوتر من برای استفاده از کارت های DVB مناسب هست و آیا در ضبط اطلاعات و تصاویر من مشکلی پیدا خواهد کرد ؟
در صفحاتی که به توضیح در مورد کارت های DVB اختصاص داده شده قسمتی به نام تجهیزات پیشنهادی در نظر گرفته شده است که در آن حداقل تجهیزات برای استفاده مناسب از تجهیزات را به طور کامل از نظر نرم افزاری و سخت افزاری به طور کامل شرح داده است.


آیا امکان دارد از یک سرویس ماهواره ای به صورت مشترک و 2 نفره استفاده کرد ؟
در کل به علت تفاوت در مک آدرس های هر کارت امکان این کار وجود ندارد اما با استفاده از نرم افزارهای تغییر دهنده مک آدرس این امکان به وجود می آید که مک آدرس کارت دوم با به صورت مک آدرس کارت اول در آورد و به صورت غیر همزمان از 2 کارت برای استفاده از یک سرویس ماهواره ای استفاده کرد.


کارت صدا و کارت گرافیک کامپیوتر من به صورت Onboard می باشد
آیا این مشکلی برای کار با کارت های DVB برای من ایجاد خواهد کرد ؟Onboard بودن و یا نبودن کارت گرافیت و کارت صدای سیستم کامپیوتری شما هیچ تاثیری بر روند استفاده از کارت های DVB برای شما نخواهد داشت.


منظور از سرویس های IP چیست ؟شرکت های ماهواره ای برای کیفیت و کارایی بیشتر سرویس های خود بر روی سرویس ها اقدام با ارائه IP های معتبر جهانی می کنند که این امر یکی از مهمترین خصوصیات سرویس های ماهواره ای برای شرکت های معتبر می باشد.


سرویس تانل Tunelling چیست ؟سرویس تانل راهی است برای عبور اطلاعات در سرویس های پرسرعت و نسبتا گران قیمت می باشد که در صورت نیاز سرویسی به این گزینه در قسمت قیمتها در کنار مشخصات سرویس ها قید شده است و سرویس های عادی و پراکسی بیس غالبا نیازی با استفاده از این سرویس نخواهند داشت.


در صورت امکان از تجهیزات معمول امکان ارسال اطلاعات هم هست ؟
این تجهیزات همگی قابلیت فقط دریافت اطلاعات را دارند و ارسال اطلاعات باید اط طرق مختلف مانند Dial up و ADSL و Wireless و یا راه های دیگر انجام پذیرد و تجهیزات ارسال ماهواره ای قیمتهای بالایی داشته که برای کاربران معمولی و خانی قابل استفاده نمی باشد.

نوشته شده در 1387,02,06ساعت 13:02 توسط رضوان نظرات (0)


Design By : Pichak